Atentatori i kryetarit të Haraçinës vazhdon të shëtitet i lirë

Picture of INA
INA

05/04/2024

Autori i sulmit të armatosur në Haraçinë vazhdon të shëtitet i lirë. Ministri i Punëve të Brendshme nuk shpalosi informacione shtesë lidhur me njërin nga personat që dyshohej se kishin lidhje me këtë rast. Ai nuk precizoi nëse ky person ishte ose jo i përfshirë, tha se do të ketë njoftime shtesë, por informoi se i njejti aktualisht është në liri.

“Lidhur me personin e dytë do të duhet në mënyrë shtesë të informohem saktë që në mënyrë shtesë të ju jap informacion të saktë që nuk do të ishte jashtë asaj që është e lejuar që të thuhet në opinion….

Personi i dyshuar a është akoma në polici ose është lënë i lirë?

Domethënë akoma nuk dihet nëse ka lidhje ose jo, por ku ndodhet ?

Është liruar“, tha Pançe Toshkovski, Ministër I Punëve të Brendshme.

Dy ditë më parë Toshkovski njoftoi se në ditën e sulmit ishin arrestuar dhe një person tjetër, por më pas ai është larguar nga lista e të dyshuarve, dhe ndaj tij po veprohet për një tjetër vepër për të cilën kishte fletarrestim ndërkombëtar.

Kujtojmë se të hënën kreu i komunës Ridvan Ibrahimi, ishte cak i një sulmi të armatosur. Gjatë një aktiviteti të komunës në rrugën kryesore që lidh Shkupin dhe Kumanovën, një person i armatosur, ndaloi automjetin e tij në afërsi të vendit ku po zhvilloheshin aktivitete dhe me kallashnikov qëlloi drejt Ibrahimit. Gjatë këtij sulmi Ibrahimi nuk morri plagë, por në vend të tij u plagosën shoferi I tij dhe një nëpunës I komunës. /Alsat.mk

TË FUNDIT
3 orë
Kuvendi i Kosovës e miratoi ratifikimin e marrëveshjes për rrugën Prizren-Tetovë
5 orë
Mbrojtja e liqenit të Ohrit i kalon Ministrisë së Mjedisit
8 orë
Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës
9 orë
Kush është forca e dytë politike, LSDM apo Fronti Europian?
10 orë
Gjatë fundjavës mot me shi të rrëmbyeshëm

ME TE LEXUARA

16 orë
Numri i mandateve në Kuvend pas rivotimit të djeshëm në Maqedoninë e Veriut
3 orë
Kuvendi i Kosovës e miratoi ratifikimin e marrëveshjes për rrugën Prizren-Tetovë
14 orë
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë
13 orë
Siljanovska nga Vatikani: Nuk do të takohem me presidentin e Bullgarisë
13 orë
Seanca konstituive e Kuvendit mbahet më 28 maj
12 orë
Geer: Do i shohim veprimet pas formimit të qeverisë, do i mbështesim ata që ndërmarrin veprime reale në rrugën drejt BE-së

LEXO MË SHUMË

Rruga-Prizren-Tetove

Kuvendi i Kosovës e miratoi ratifikimin e marrëveshjes për rrugën Prizren-Tetovë

ohri ohrid

Mbrojtja e liqenit të Ohrit i kalon Ministrisë së Mjedisit

srebrenica

Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës

deputet 2024

Kush është forca e dytë politike, LSDM apo Fronti Europian?

moti shiu

Gjatë fundjavës mot me shi të rrëmbyeshëm

vlen llogo

Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN

Merita Koxhaxhiku

Më 28 maj, seanca konstitutive e Kuvendit! Do ta udhëheqë deputetja Koxhaxhiku

gir-geer-euroambasadori

Geer: Do i shohim veprimet pas formimit të qeverisë, do i mbështesim ata që ndërmarrin veprime reale në rrugën drejt BE-së

Kuvendi_Koordinim-780x470-1

Seanca konstituive e Kuvendit mbahet më 28 maj

INFO

NA NDIQ