Atletico fiton derbin e Madridit

INA
INA

25/09/2023

Atletico Madrid ia ka shkaktuar disfatën e parë Real Madridit në edicionin aktual të La Ligas.

Atletico fitoi derbin e Madridit me rezultatin 3:1. Në derbin e Madridit shkëlqeu Alvaro Morata.

Të parin e shënoi në minutën e 4-t, ndërsa në minutën e 18-të për 2:0 shënoi Antoine Griezmann. Reali Ngushtoi më pas epërsinë në 2:1 me Toni Kroosin.

Por me të filluar pjesa e dytë, saktësisht në minutën e 46-të Morata shënoi golin e tretë për rezultatin final, 3:1. Me këtë fitore Atletico është ngritur në vendin e pestë me dhjetë pikë, kurse Reali mbetet në vendi ne tretë me 15 pikë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Fulham futet në garë për Armando Brojën, por te Chelsea janë të vendosur ta mbajnë shqiptarin

xavi

Xavi i lumtur me kualifikimin e Barcelonës në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

erzen zyberaj

“Dua të garoj për Shqipërinë, i pakënaqur nga Kosova”-sportisti që vrapoi 28 orë

Sylvinjo silvinjo

“Në Moldavi shpërtheva”, Sylvinho: Dua të dërgoj Shqipërinë në Botëror, më uroi dhe Mançini

haland

Haland s’ka të ndalur, vendos tjetër rekord në Ligën e Kampionëve

Bundesliga

Zi në futbollin gjerman/ Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

manchester united

Ndeshjet e sotme në Champions League/ Manchester United luan shansin e fundit për kualifikim

milan

I fundit në grup, skenari i vetëm i Milanit për t’u kualifikuar

dortmund

Dortmundi siguron kualifikimin, Milani në “dorë” të fatit

INFO

NA NDIQ