Atletico i vendos çmimin e frikshëm

ina-online
ina-online

08/10/2023

Joao Felix ka bërë për vete tifozët e Barcelona-s dhe trajneri Xavi.

Bota e portugezit ka ndryshuar në pak javë pas transferimit nga Atletico madrid te katalanasit. Felix duket se ka rolindur në Katalonjë, destinacion për të cilin ka luftuar shumë, pasi nuk bënte më pjesë në planet e Colchoneros.

Megjithatë, portugezi është transferuar te Barcelona me formulën e huazimit dhe të drejtën e blerjes, pasi ka zgjatur për dy vite kontratën me Atletico-n, që tani skadon në 2029-ën.

Me pak fjalë, e ardhmja e sulmuesit do të vendoset nga madrilenët, edhe për shkak të vështirësive ekonomike që kanë katalanasit.

Sipas AS, Atletico është i vendosur t’i nisë negociatat nga një shifër jo më e ulët se 80 milionë euro për shitjen e mundshme të lojtarit.

Një shifër që sot duket e papërballueshme për blaugrana-t, por që mund të rritet akoma më shumë nëse rendimenti i Joao Felix do të azhdojë të jetë i kënaqshëm.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fifa

Presidenti i FIFA-s: Messi shpresoj të luajë në Boterorin e ardhshëm

Messi Mesi Inter Miami

Presidenti i FIFA-s: Messi shpresoj të luajë në Boterorin e ardhshëm

Rennae Stubbs

Kjo grua ia përplas fytyrës, serbët të nervozuar

Armando Broja

Armando Brojës i kërkohet ta përshkruaj Ronaldon me tri fjalë, shqiptari befason me përgjigjen

Mbappe

Real Madridi me ultimatum për Mbappen

mario balotelli

Balotelli parashikon Grupin B, aty ku është Shqipëria

rocco Vata

I përfundon kontrata në mars, tre klube italiane pas lojtarit shqiptar

Pep Guardiola

Guardiola optimist se Manchester City do ta fitoj sërish Premierligën

messi

Lionel Messi zgjidhet atleti i vitit 2023

INFO

NA NDIQ