“Audi” hap objektin dhjetëra milionësh për testimin e përplasjeve

INA
INA

21/09/2023

Audi ka hapur Qendrën e re të Sigurisë së Automjeteve në parkun e tij teknologjik në Ingolstadt të Gjermanisë.

Objekti do të lejojë prodhuesin e automjeteve të kryejë lloje të shumta testesh përplasjeje përpara se të lansojë një model të ri, transmeton Telegrafi.

Qendra, e cila u desh tre vjet për t’u ndërtuar, kushtoi rreth 100 milionë euro dhe aty punojnë afërsisht 100 punonjës.

Audi e projektoi objektin duke pasur parasysh të ardhmen, duke u siguruar që qendra mund të kryejë teste që shkojnë përtej standardeve të sotme të përplasjeve që kompania duhet të përmbushë në tregje të ndryshme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

whatsapp-main-600x360

WhatsApp së shpejti do të mundësojë ndarjen e imazheve dhe videove me kualitet origjinal

meta-logo-1

Meta anulon mundësinë për të biseduar me miqtë nga Facebook në Instagram

Bitcoin

Bitcoin vendos rekord të ri vjetor duke kapërcyer vlerën e 43 mijë dollarëve

Bitcoin

Bitcoin kap vlerën e 41 mijë dollarëve. Pse po rritet pikërisht tani?

iphone- telefon mobil

Shumica nuk i dinë këto gjëra për iPhone

gta6

Rrjedh ‘traileri’ i GTA 6, zbulohen detajet e para

iphone- telefon mobil

Tre këshilla si të zgjidhni smartfonin e duhur Android

Elon Musk X twitter

A mund të falimentojë X (ish-Twitter) nën udhëheqjen e Elon Musk?

chat-gpt

“ChatGPT” festoi ditëlindjen e parë dhe ja si ndryshoi botën brenda një viti

INFO

NA NDIQ