Austin: Nëse Ukraina bie, besoj se NATO do të hyjë në luftë me Rusinë

ina-online
ina-online

01/03/2024

Shefi i Pentagonit të SHBA-ve, Lloyd Austin thotë se nëse Ukraina bie, NATO do të hyjë në luftë me Rusinë.

“Nëse Ukraina bie, unë vërtet besoj se NATO do të hyjë në luftë me Rusinë”, tha ai.

Austin shprehu shqetësimin për përparimet ruse në vijën e frontit. Rusët së fundmi kapën Avdeevka.

Ai shtoi se mungesa e ndihmës për Kievin kërcënon të çojë në mungesë municioni për artilerinë dhe mbrojtjen ajrore. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fe129fe1-3078-4efd-9213-990bfd8c0762

Taravari: Bujar Osmani vonë i ra pishman për “Ballkanin e Hapur”

Unbenannt-21-978x500

Aksident i rëndë në Gjermani, shoferi i kamionit nga Maqedonia

XHAFERI

Xhaferi: Maqedonia e Veriut është shembull në rajon për implementimin e barazisë gjinore

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

BE do të ndajë rreth 750 milionë euro për NVM-të në Ballkanin Perëndimor

pompa-benzines-derivatet-naftes

Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

burgu

Arrestohen 17 pjesëtarë të Policisë së Burgjeve në Maqedoninë e Veriut

derivate nafta dizeli benzin

A do të rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni pas ngjarjeve në Lindjen e Mesme?

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

Guterres drejtuar Këshillit të Sigurimit të OKB-së: As rajoni dhe as bota s’mund të përballojnë një luftë tjetër

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ