Autobusët e NQP “Shkup” qarkullojnë sipas itinerarit të së dielës, me përjashtim të disa linjave

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2022

Autobusët e Ndërmarrjes së Qarkullimit Publik “Shkup” sot në festën e (Buzmit), nesër (Krishtlindje) dhe të shtunën, 8 janar, do të qarkullojnë me itinerar të së dielës, me me përjashtim të disa linjave. Në kujdestari do të jenë tre biletari, ndërsa teleferiku do të funksionojë normalisht.

NQP bën me dije se përjashtim nga itinerari i së dielës do të jenë linjat: 11, 11a, 18a, 32, 47a, 55, 55b, 56, 56a, 81, 118, 160 dhe 164, të cilat nesër (e enjte, 6 janar) do të lëvizin me itinerarin e së shtunës.

Kujdestare do të jenë nga ora 7 deri në ora 19 biletaritë e Qendrës së Transportit dhe Tregut të Gjelbër, ndërsa biletaria në Gjorçe Petrov nga ora 7 deri në ora 13.

Teleferiku do të funksionojë normalisht në tre ditët në vijim, nga ora 10 deri në 17:00.

TË FUNDIT
46 minuta
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
54 minuta
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
1 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
1 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
2 orë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Profesor e autorë nga Kumanova botojnë punimet shkencore në Revista prestigjioze në SHBA
7 orë
Hahn: Jam i shqetësuar për Maqedoninë e Veriut, të respektohet Marrëveshja e Prespës
1 ditë
Përbërja e re e qeverisë së bashku me programin e punës, më 17 qershor dorëzohet në Kuvend
4 orë
OKB-ja ka akuzuar Izraelin për krime kundër njerëzimit
1 ditë
Kujdes! Temperatura deri në 39 gradë
21 orë
Na pret një verë e nxehtë dhe e thatë
54 minuta
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
1 ditë
Taravari tregon se do të jetë ministër i Shëndetësisë, shpalos edhe emra tjerë
7 orë
“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë

LEXO MË SHUMË

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

cerdhe

Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

INFO

NA NDIQ