Autobusët në parking, vozitësit në protestë para qytetit të Shkupit

INA
INA

22/01/2024

Autobusët e Ndërmarrjes së Qarkullimit Publik (NQP) “Shkupi” sot në mëngjes nga ora 9:00 janë futur në parking në Avtokomandë dhe Gjorçe Petrov, ndërsa shoferët në protestë para qytetit të Qytetit të Shkupit ku do të presin rezultatin e seancës së jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit, në të cilën do të diskutohet dhe do të vendoset për pagesën e subvencioneve për NQP-në për muajin dhjetor në shumën prej 11 milionë euro. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ