Autobusët në Shkup më 1 maj do të qarkullojnë sipas orarit të së dielës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

29 Prill, 2023

Për shkak të Ditës ndërkombëtare të punës – 1 Maji, të hënën autobusët e transportit publik do të qarkullojnë sipas orarit të së dielës.

Pikat për shitjen e biletave dhe qendrat për personalizim më 1 maj nuk do të punojnë, informoi NPQ “Shkup”.

Teleferiku më 1 maj do të punojë nga ora 10 deri ora 20, po ashtu edhe të martën.

Nga NQP “Shkup” përkujtojnë se nga maji teleferiku do të punojë dy orë më tepër se sa periudhën e kaluar, respektivisht nga ora 10 deri ora 20, në pajtim me vendimin për kohën e punës për periudhën maj – shtator.

Në periudhën prej orës 19-19:30 është linja e fundit në drejtim prej poshtë drejt Vodnos, ndërsa në ora 19:45 është linja e fundit nga Vodno.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ