Automjetet e Njësisë territoriale kundër zjarrit në Tetovë me goma të vitit 2005

Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2022

Automjeteve të Njësisë kundër zjarrit në Tetovë për herë të fundit u janë ndryshuar gomat në vitin 2005.

Komandanti i kësaj njësie thotë se çdo vjet ka alarmuar për këtë çështje, por kërkesa e tyre ka hasur dyert e mbyllura.

“Është e saktë se gomat e automjeteve speciale duhet të ndryshohen për shkak që kur i kemi marrë këto automjete nuk janë ndryshuar. Kërkesën e dërguan tek organet kompetente dhe besoj se do të marr lajme pozitive dhe se do të ndryshohen gomat”, deklaroi Uka Aliti, udhëheqës i Njësisë territoriale kundër zjarrit.

Ai shtoi se me vite kanë kërkuar ndryshimin e gomave, por asnjë nuk është marrë përgjigje pozitive.

Gomat e vjetërsuar nuk janë i vetmi problem i kësaj njësie në Tetovë. Me vite bëhet thirrje të rritet numri i zjarrfikëseve, por autoritet nuk kanë treguar gatishmëri të përgjigjen në këto nevoja.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Bujar Osmani

Bujar Osmani ‘thumbon’ Albin Kurtin: Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh shqiptarëve

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ