Autorët e kryqit po dihen, por pse pikërisht tani…?!

ina-online
ina-online

16/11/2023

shkruan Naser Pajaziti

Vendosja e kryqit gjigant në qendrën turistike në Kodrën e Diellit në Tetovë është një akt shumë i dyshimtë, sidomos në këtë kohë në prag të zgjedhjeve… diçka e njohur!
Anëtari i bordit kishtar të manastirit “Shën Naumi i Ohrit – Çudibërësi” , Borosav Bozhinovski paska thënë se kryqi është i vendosur në pronë të kompleksit të këtij manastiri që gjendet në Kodrën e Diellit dhe se është bërë me mjete të Kishës Ortodokse Maqedonase (KOM). Ai po ashtu paska pranuar se nuk kanë leje ndërtimi.

Pra autori po dihet, por duhet zbuluar shkaqet se pse pikërisht tani ky veprim aventurier, që mund të shërbej si provokim ndërfetar dhe ndëretnik?!

*postim në facebook

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

besim-hoda

Hoda: BDI i ka harruar ushtarët e UÇK-së

IMG_7410

BDI, kancer malinj i shoqërisë shqiptare në MV

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

muamer

Racizmi i prindërve maqedon ndaj nxënësve shqiptarë

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

INFO

NA NDIQ