Avioni goditet nga turbulencat në ajër, humb jetën një pasagjer, plagosen 30 të tjerë

Picture of INA
INA

21/05/2024

Një person ka vdekur dhe më shumë se 30 të tjerë janë plagosur në një fluturim të Singapore Airlines nga Londra që u godit nga turbulenca të rënda. Boeing 777-300ER me destinacion Singapor u devijua në Bangkok. Në bord ndodheshin gjithsej 211 pasagjerë dhe 18 anëtarë të ekuipazhit.

“Singapore Airlines i ofron ngushëllimet më të thella familjes së të ndjerit”, thuhet në njoftim.

Linja ajrore shtoi se po punonte me autoritetet tajlandeze për të ofruar ndihmë mjekësore për pasagjerët dhe po dërgonte një ekip në Bangkok për të ofruar çdo ndihmë shtesë të nevojshme. Autoritetet tajlandeze kanë dërguar ambulanca dhe ekipe emergjente në aeroportin Suvarnabhumi. Ende është e paqartë se çfarë ka ndodhur saktësisht në bordin e fluturimit.

TË FUNDIT
16 orë
Biden dhe Zelensky nënshkruajnë marrëveshje 10 vjeçare për mbrojtjen
2 ditë
Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë
3 ditë
Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella
4 ditë
OKB miratoi rezolutën për armëpushim dhe lirim të pengjeve në Gazë
5 ditë
Orban fitoi në Hungari, por jo aq sa pritej

ME TE LEXUARA

16 orë
Biden dhe Zelensky nënshkruajnë marrëveshje 10 vjeçare për mbrojtjen

LEXO MË SHUMË

biden-zelensky

Biden dhe Zelensky nënshkruajnë marrëveshje 10 vjeçare për mbrojtjen

gazprom

Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

OKB miratoi rezolutën për armëpushim dhe lirim të pengjeve në Gazë

orban

Orban fitoi në Hungari, por jo aq sa pritej

antoni blinken

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

cdu csu ursula fon der leyen

Unioni CDU/CSU fiton zgjedhjet për PE në Gjermani, partitë në pushtet një rënie shumë serioze

Gaza

Numri i palestinezëve të vdekur në Gaza është rritur në 36,731

gjermani-kufi

Gjermania autorizon kontrolle kufitare përpara Euro 2024

INFO

NA NDIQ