Avokati: Neziri nuk ka marrë pjesë në incidentin në M-NAV, gjithçka ka ndodhur pas shpinës së tij

INA
INA

11/01/2024

Bekim Neziri nuk ka marrë pjesë në incidentin në M-NAV dhe nuk ka pasur absolutisht asnjë kontribut në këtë rast, e gjithë ngjarja ka ndodhur pas shpine, thotë avokati i tij Elenko Milanov.

Sipas Milanov, nuk është e vërtetë se incidenti ka ndodhur në kullën e kontrollit të trafikut ajror, e as që janë sulmuar kontrollorët që punonin në atë moment.

Në këtë ngjarje nuk ka asgjë që ka ndodhur në strukturën e kontrollit, as nuk ka ndonjë gjë që ndodh pranë asaj kulle kontrolli dhe as me një person që në atë moment duhej të kryente detyrat e tij në kullën e kontrollit. Kjo është gjëja e parë dhe primare që ka krijuar këtë famë dhe përçarje”, tha Milanov para Gjykatës Penale.

Ai ka shpjeguar se Neziri duke u paraqitur sot në gjykatë tregon se nuk ka ndërmend të ikë, por se dëshiron të vërtetojë saktësisht se çfarë ka ndodhur në M-NAV.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ