Avokati Ngjela tregon pse Rama u tërhoq nga “Ballkani i Hapur”

Picture of INA
INA

02/07/2023

Avokati Spartak Ngjela është shprehur se kreut të qeverisë Edi Rama i është bërë presion që të përfundojë nismën “Open Balkan”.

Në një intervistë për emisionin “Review”, ai tha se Rama është i detyruar të shkojë e të kërkojë votëbesim në parlament sepse ndryshe do i sillte Shqipërisë një dëm shumë të madh.

“Në një rast si ky që ti dështove, ti tani u tërhoqe. Cila është arsyeja pse Rama u tërhoq do të dali. Presion do të jetë. Është kryeministër duhet të dalë në parlament.

Rama është i detyruar të shkojë të kërkojë votëbesim në parlament, sepse do i sillte Shqipërisë një dem të jashtëzakonshëm”- tha ai.

TË FUNDIT
5 orë
Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave
16 orë
Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet
20 orë
PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)
1 ditë
Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve
1 ditë
Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete

ME TE LEXUARA

16 orë
Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet
5 orë
Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave
1 ditë
Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete
1 ditë
Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve
20 orë
PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

vlora-bregdeti-shqiptar

Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave

Blendi Fevziu

Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet

kuvendi-i-shqiperise

PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)

vlora2

Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve

termet

Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete

durres plazh deti

Vdes një pushues në plazhin e Durrësit

Spartak Ngjela

Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri

Saranda

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

Kembim valutor euro dollar

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

INFO

NA NDIQ