Avokati për deklaratën e Klinakut për Kurtin: Tha se qëndron pas asaj që ka shkru, por nuk e ka kërcënu

Picture of INA
INA

30/08/2023

Avokati i Faton Klinakut, Ramë Dreshaj, në “Frontal” ka dhënë detaje për intervistimin e klientit të tij rreth deklaratës së tij për kryeministrin Kurti.

Ai tha se nuk duhet të ndalet në pjesën “më para e vras Albin Kurtin”, por se duhet të analizohet i gjithë statusi.

U dasht mu nal me analizu se çfarë ka thënë. Ai ka thënë më para e vras Albin Kurtin se e lëshoj Kosovën. Duhet me pyt pse me vra, ka plot pyetje që mund të parashtrohen. Ai është lëshu në procedurë të rregullt, por do të sqarohet gjithçka. Është e nxjerrë nga konteksti, duhet të merret e gjitha të analizohet, jo vec pjesa e vras Albin Kurtin”, ka thënë Dreshaj.

Ai tha se Klinaku nuk e ka thënë në kuptimin e parë dhe se ka deklaruar para hetuesve se nuk e ka kërcënuar.

“I thashë çka të shtyri, paraprakisht tha më ra me bisedu me një anëtar të VV’së i cili më tha e kam votu këtë qeveri për ndryshim por spo ka ndryshim po shkon më keq, e nuk mka met sen tjetër vec më lëshu Ksoovën. Tash ky është patriot, veteran, duhet me i analizu krejt. Ky nuk e ka thënë në kuptimin bukfual për me vra Albinin. E kanë pyet hetuesit a e ke kërcënu, ky ka thënë jo. Është e vërtetë që nuk e ka pasë atë qëllim”.

“Ai tha se mbes pas asaj që kam shkru, por nuk e kam kërcënu”, tha Dreshaj në “Frontal”.

TË FUNDIT
12 sekonda
Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë
13 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
13 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
14 orë
Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët
15 orë
VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

ME TE LEXUARA

20 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
20 orë
Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë
18 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale
16 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet
15 orë
Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!
15 orë
VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?
1 ditë
Osmani uron Gashin: Shqiptarët e RMV-së kanë luajtur rol kyç në shtetformim
14 orë
Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët
1 ditë
Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?

LEXO MË SHUMË

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

pasaporta-gjermane

Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!

cezme-uji

Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet

zgjedhjet-maqedoni

Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale

IMG_2534

Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë

INFO

NA NDIQ