Avokati shqiptar zbulon skemën e Pentagonit për komunat veriore dhe paralajmëron fundin e Vuçiçit si të këtij politikani

INA
INA

01/06/2023

Avokati shqiptar Spartak Ngjela, ka analizuar situatën e fundit në veri të Kosovës.

Teksa e ka quajtur Aleksandar Vuçiçin “vrasës i bandës së Milosheviçit”, Ngjela ka thënë se KFOR-i theu bandat e krimit serb, pasi përplasja e fundit Kosovë-Serbi, i diskreditoi serbët historikisht, përcjell Bota sot.

Sipas avokatit, politika amerikane e ndjeu lëvizjen “kriminale” të Aleksandar Vuçiçit në veri, ndaj dhe do të vijë bashkimi i katër komunave me shumicë serbe me shtetin e Kosovës.

Ai parashikon që pas kësaj skeme të Pentagonit, Vuçiç do të përfundojë si Milosheviçi.

Reagimi i plotë i Ngjelës në Facebook:

Vuçiç, një vrasës i organizuar me bandat e Milosheviçit, tani doli hapur me tendencën e tij kriminale, por në fakt u ndesh kundër forcave të NATO-s që mbajnë emrin KFOR dhe që ruajnë rendin e brendshëm në Kosovë.

Janë katër komunat serbe në Veriun e Kosovës: Mitrovica e Veriut, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok që e kanë futur historinë e Kosovës në një trajektore të re për të garantuar kufirin real të shtetit të ri shqiptar.

Dhe tani pyetja është kjo:

Çfarë akti do të ndërmarrë Uashingtoni për këtë krim kundër Perëndimit?

Ndërkohë po pritet ndërhyrja e Uashingtonit për të vendosur personalitetin e NATO-s. Por, kuptohet se në këtë lojë të mprehtë, skemën fituese po e përpunon Pentagoni.

Sepse tani dihet me fakte botërisht që Aleksandër Vuçiç ka fyer personalitetin e NATO-s me një krim publik ku ka plagosur 30 ushtarë të saj.

Kursei Albin Kurti tani duhet të jetë në lartësinë e duhur, sepse Vuçiçi ka rënë botërisht në një gjendje kriminale.

Po cila duhet të jetë zgjidhja ose skema e Pentagonit?

Zgjidhja historike e kësaj çështjeje është vetëm vënia në funksionim e administratës së re shqiptare me anë të të katër të zgjedhurve shqiptarë si kryetarë komunash. Dhe këtu, do të nisë revanshi shqiptar kundër pushtusve historikë.

Por, le të nisim arsyetimin…

Vuçiç me bandat e tij goditi Perëndimin. Ai, që nga data 25 maj e deri në ditën 27 maj të këtij viti, ka plagosur mbi 30 ushtarë të KFOR-it

Deri tani në Kosovë është provuar se ka një numër të caktuar banditësh të ardhur nga Serbia, që janë të identifikuar.

Por, Vuçiçi është trembur, sepse strukturat ilegale janë banda kriminale të dërguara në Kosovë nga ai vetë.

Pse e bëri këtë Vuçiç?

Ky hap kriminal ekstrem u ndërmor sepse, nëse komunat do drejtohen nga shqiptarët e zgjedhur, serbët e atyre komunave do të largohen nga komunat drejt Serbisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

Dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit: 30 ditë paraburgim për të arrestuarin e katërt për rastin e Liridona Ademajt

granit plavaa

Sulmohet në burg vrasësi i Liridona Ademajt, ka tentuar dhe vetëvrasjen

aksident kosove

14 automjete të përfshira në aksidentin në Fushë Kosovë, ka edhe të lënduar

rip-600x360

Vdekja e policit në Jarinje po cilësohet e dyshimtë, trupi i pajetë dërgohet në IML

haxhi shala

Specialja arreston komandant ‘Topin’ – Haxhi Shalën

Screenshot_2023-12-10-23-42-16-882_com.android.chrome-edit

Kush ishte Liridona dhe Naimi? Detajet e pathëna për vrasjen në Kosovë (video)

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

shaban liridona

Shaban Murseli pretendon se Milaim Zeka i kishte kërkuar Behgjet Pacollit përmes Naim Murselit 100 mijë euro

INFO

NA NDIQ