Avokatja e Rexhail Qerimit, Artene Iseini: Lajmin për vdekjen e tij e mësova nga mediat, institucionet nuk më njoftuan (Video)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/01/2022

Avokatja e Rexhail Qerimit, Artene Iseini, thotë se lajmin për vdekjen e tij në burg e ka mësuar nga familjarët dhe mediat. Në një prononcim për gazetën LAJM, ajo tha se si avokate e Rexhailit, nuk është njoftuar në mënyrë institucionale për vdekjen e tij.

“Fatkeqësisht sot morën lajmin nga familjarët dhe mediumet. Në mënyrë institucionale nuk kam marrë asnjë informim që Rexhaili paska ndërruar jetë. Shfrytëzoj rastin që tu shprehi ngushëllimet me të sinqerta familjarëve, vëllezërve të tij, bashkëshortes e cila për 13 vite me radhë bredhte nëpër dyert e gjykatave dhe burgjeve duke kërkuar drejtësi dhe liri për bashkëshortin e saj”, tha avokatja Artene Iseini në një prononcim për gazetën LAJM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

INFO

NA NDIQ