Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

INA
INA

01/03/2024

Zëvendësministrja e Drejtësisë Viktorija Avramovska-Madiq deklaroi sot se ekstradimi i Ljupço Palevskit, i dyshuar për vrasjen e Vanja Gjorçevskës dhe Pançe Zhezhovskit, pritet të ekstradohet menjëherë pas përfundimit të procedurave administrative.

“Ministri i Drejtësisë realizoi takim me kolegun e tij në Turqi dhe siç e njoftuan opinionin nga Ministria e Drejtësisë, procedura gjyqësore ka përfunduar, pritet të plotësohen dokumentet administrative dhe presim që Ljupço Palevski të ekstradohet”, tha Avramovska- Madiq.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

oliver spasovski

Spasovski: Nuk dorëzohemi, pensionin minimal e rrisim në 20 mijë denarë

anita-angellovska bezhovska

Angellovska- Bezhoska paralajmëron ulje deri në 4 % të inflacionit

Screenshot_2024-04-19-19-07-50-881_com.android.chrome-edit

Prani e madhe e njësive policore në Haraçinë të Shkupit

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

MASH i ka njoftuar shkollat se ditët jopune për shkak të zgjedhjeve do të punohen të shtunave

Taravari: Derisa Fronti improvizon teatër të fëmijëve, VLEN dëgjon hallet e popullit

qeveria-serbe-vucic

Vuçiq në ankth nga fitorja e VLEN-it në Maqedoni

zjarr

Zjarret në Parkun Kombëtar “Sharr”, për një muaj digjen mbi 400 hektarë

menduh thaci

Thaçi: Na duhet mbi 150 mijë vota për Bujarin.

INFO

NA NDIQ