Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Picture of INA
INA

02/10/2023

Karateisti Azem Azemi ka arritur rezultate të shkëlqyera në garat e ndryshme vendore dhe ndërkombëtare të karatesë.

Në turneun ndërkombëtar të karatesë Tetova 2023 ai ka arritur vendin e parë, duke i mundur katër kundshtarë të vështirë. Kësaj here ishte ndryshe,sepse ai fitoren po ja kushtonte gjyshes së tij të dashur, e cila ndërroi jetë para disa ditëve.

Rrëfimin e tij e sjell babai i tij, Faton Azemi. “Qysh para fillimit të garës ai premtoj se do të bëjë maksimumin për arritur vendin e parë. Më tha se këtë fitore do t’ia kushtoj gjyshes që aq shumë e kam dashur”, shprehet Fatoni.

Është një vlerë që t’i duam dhe respektojmë familjarët tanë, por edhe kur nuk janë më, ti kujtojmë dhe me punë të mira të korrim suksese.

Faton Azemi vjen nga Klubi i Karatesë “Bashkimi2002” nga Kumanova, i cili në turneut e lartëpërmendur mori 8 medalje të arta, një të argjendit dhe 3 të bronzta.(INA)

TË FUNDIT
2 orë
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
4 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
5 orë
Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe
5 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
5 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Hysaj dështon sërish, masakrohet në rrjet”, ish-futbollisti Sokol Kushta: Këto janë gabimet e radhës
5 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë
1 ditë
Renditja e FIFA-s: Rënie për Maqedoninë e Kosovën, Shqipëria nuk lëviz
5 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
1 ditë
Xherdan Shaqiri futet në histori dhe bëhet futbollisti i vetëm Europian

LEXO MË SHUMË

nedim bajrami

Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

FB_IMG_1718953575861

Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe

arsenal

Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024

mesi-argentina

Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

roberto baggio

Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij

IMG_3399

UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun

spanja

Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit

mirlind daku

Daku kërkon falje për fyerjet ndaj maqedonasve e serbëve

INFO

NA NDIQ