Azir Aliu zgjidhet kryetar i ri i Bordit drejtues të ReSPA-së për vitin 2024

Picture of ina-online
ina-online

17/11/2023

Ministri i Shoqërisë Informatikës dhe Administratës, Azir Aliu zgjidhet kryetar i ri i Bordit drejtues të ReSPA-së për vitin 2024 dhe se nga ky vit e Maqedonia e Veriut merr kryesimin e Bordit Drejtues të ReSPA për vitin 2024.

“Në përputhje me nenin 16 të Marrëveshjes ReSPA, Bordi Drejtues i kryesuar nga një mandat njëvjeçar nga secili prej antarëve të ReSPA, është një mënyrë për të siguruar përfshirjen dhe pjesëmarjen e barabartë të të gjithë antarëve në kryesimin e k’tij bordi. Është një nder dhe përgjegjësi e madhe të zgjidhem kryetari i ardhshëm i Bordit Drejtues, të udhëhequr deri më tani nga ministri i Drejtësisë së Bosnjës dhe Hercegovinës, z.Davor Bunoza. Si kryetar do të angazhohem maksimalisht në rritjen e dialogut, bashkëpunimit rajonal dhe vëmendjes politike në fushat kyçe të administratës publike dhe integrimit evropian, të vendeve të rajonit”, ka njoftuar ministri Aliu.(INA)

TË FUNDIT
2 orë
Mexhiti takon gjeneralin Clark
3 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
3 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
7 orë
Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen
7 orë
Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

ME TE LEXUARA

1 ditë
17 ditë pas sulmit ndaj kapitenit shqiptar, nuk ka përgjegjësi ndaj sulmuesve
3 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
14 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
2 ditë
Fillon sot regjistrimi elektronik i nxënësve në shkollat e mesme
11 orë
Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
1 ditë
Vdekja e ushtarit 25-vjeçar – Shtabi i Përgjithshëm: Armata nuk ka helikopter i cili i plotëson kushtet për transport special mjekësor
2 orë
Mexhiti takon gjeneralin Clark

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-21-21-44-15-846_com.android.chrome-edit

Mexhiti takon gjeneralin Clark

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

aksiden greqi

30 vjeçarja nga Shkupi humbi jetën në aksident në Greqi

fronti evropian

Fronti Europian sërish me akuza ndaj VLEN për pjesëmarrjen në Qeveri

bekteshi

Bekteshi: Ky është ekipi im që menaxhoi krizat më të mëdha në vend (foto)

bekim sali orhan murtezani

Murtezani: Po vjen një valë reformash në të gjitha institucionet, do punojmë pa u lodhur për të mirën e vendit dhe qytetarëve

INFO

NA NDIQ