Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

ina-online
ina-online

04/03/2024

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri i ftuar në emisionin “Klan Debat” në Tv Klan Macedonia, tha se vendimi aktual i ASH-së është që të marrin pjesë vetë në zgjedhje, mirëpo janë organet e partisë ata që marrin në konsideratë të gjithë mendimet e anëtarëve të partisë.

“Aleanca për Shqiptarët të dali e vetme në zgjedhje, vendimi është që të dalim vetë, dhe besoj që ashtu siç po ofrohet dita e zgjedhjeve po rritet dhe dinamika e zgjedhjeve Aleanca për shqiptarët do të sjellë vendime meritore. Ne ka disa ditë që jemi tok me antarsinë në aktivitete dhe rikostruktime dhe jemi duke e takuar aktivin politik të Aleancës dhe diskutohet mundësia që të dalim vetë ose në koalicion dhe me mbajtjen e kuvendit qëndror do të sjellim dhe vendim”, tha Aziri.

Ai shtoi se në ASH respektohet mendimi ndryshe por vendimi final sillet njëzëri.

“Brenda Aleancës gjithmonë ka pasur zëra ndryshe dhe ishte instaluar një kulturë e komunikimit me publikun dhe strukturën, që përpos vendimeve të organeve të partisë nuk kemi individualist pra mendime individuale në publik, por ne i kemi vendimet për organet e partisë, normalisht duhet të ketë vendime ndryshe por të thëna te organet e partisë të cilat do ti marrin pastaj parasysh”, deklaroi Aziri. /tvklan.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

Arben-Zeqiri-ASH

Zeqiri nga ASH demanton zënkat në Strugë, paralajmëron tubim masovik

BDI selia

BDI e shqetësuar me abstenimin e VMRO-së për anëtarësimin e Kosovës në APKE

INFO

NA NDIQ