Aziri: Histerinë kundër amnistisë e krijoi VMRO-ja, e cila mbushi burgjet me shqiptarë (VIDEO)

ina-online
ina-online

09/11/2023

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri në emisionin Klan Debat ka theksuar se ASH eka analizuar mirë ligjin për amnest, por u kriju një histeri publike e nxitur nga VMRO-DPMNE se me këtë ligj do të amnestohen shqiptarët.

“Ne po nuk e mohojmë se pjesa më e madhe e të burgosurve janë shqiptarë që kur VMRO-DPMNE ishte në pushtet dhe besoj se kjo ishte arsye që LSDM të mendoj reagimin te trupi votues e jo të ndihmoj qytetarët”, tha Elmi Aziri.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Prerja e druve drunj dru

Sejdiu: Po ndodh një ‘masakër’ ekologjike në territorin e komunës së Zhelinës (FOTO)

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

INFO

NA NDIQ