Aziri: Kumanova jonë sonte kishte një festë të bukur

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2023

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët,Elmi Aziri deklaroi se,Kumanova jonë sonte kishte një festë të bukur.

Kjo pasi shumë qytetarë me ndihmën e Aleancës, pas shumë dekadash fituan shtetësitë e merituara.

“Sonte në Kumanovë bashkë me Kryetarin e Kuvendit të ASh-së, Ziadin Sela dhe kolegen deputete Ilire Dauti u pritëm nga qytetarët që u pajisën me shtetësi. Falë angazhimit të grupit parlamentar të ASh-së, duke sjellë ligjin e ri për shtetësi, por edhe falë angazhimit të veçantë të deputetës Ilire Dauti, e cila në vazhdimësi ka ndjekur pengesat në procedura që qytetarët kanë hasur nëpër institucionet shtetërore, sot këta qytetarë gëzojnë të drejtën e tyre të pritur me dekada.

Emocionet dhe gëzimi i këtyre qytetarëve, por edhe i joni shihej në fytyrat e secilit prej nesh.

Nikoqirët kishin sjellur buqeta me lule për deputeten Ilire Dauti, në shenjë falënderimi për angazhimin dhe suksesin e përbashkët”, u shpreh deputeti Aziri.(INA)

https://www.facebook.com/ElmiAziriOfficial/posts/596356469170532

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ