Aziri në Ankara takon Ömer Özkan dhe Şhevket Ünal përfaqësues të kompanisê HAVELSAN

ina-online
ina-online

31 Gusht, 2023

Ministri i shoqërisë informatike dhe administratës, Azir Aliu po qëndron në një vizitë zyrtare në Ankara ku ka takuar Ömer Özkan dhe Şhevket Ünal përfaqësues të kompanisê HAVELSAN ompani e cila ka punuar për një kohë për të zhvilluar mjete tokësore, ajrore dhe detare pa pilot për konceptin e “unitetit digjital”.

Gjatë takimit diskutuam dhe për bashkëpunim në fushat që ndodhen projektet e sigurisë kibernetike, teknologjisë së informimit, sistemeve të komandës dhe kontrollit, trajnimeve dhe të teknologjive të simulimit.

“Gjatë vizitës zyrtare në 🇹🇷Republikën e Turqisë, me kënaqësi zhvillova takim me Ömer Özkan dhe Şhevket Ünal përfaqësues të kompanisê HAVELSAN- kompani e cila ka punuar për një kohë për të zhvilluar mjete tokësore, ajrore dhe detare pa pilot për konceptin e “unitetit digjital”.
Z. Üskan dhe Önal na zbuluan më shumë detaje për këtë kompani dhe rendesinë e saj në procesin e digjitalizimit të shtetit të Turqisë.” shkruan Aziri.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adnan-neziri

Neziri: VMRO-ja ka mbështetur ligjin për Amnisti në takimin me ministrin Lloga

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

IMG_5599

Gjuhë e urrejtjes nëpër media gjatë informimit për ndryshimet kushtetuese

krenar lloga

Nuk pajtohet me ndryshimet e Kodit Penal/ Lloga tregon përse nuk i nënshkroi ndryshimet ligjore

Krenar lloga

Lloga për Ligjin për amnisti: Pres mbështetje dhe përveç albumit me fotografi nga vizita ime, do të blej edhe pasqyrë, për secilin deputet që të shikohet në pasqyrë para se të votojë për këtë ligj

bekim sali

Bekim Sali shpalos dokumentin ku shihet se deputetët e Alternativës nuk kanë votuar për propozimin për ndryshimet në Kodin Penal!

spitali-manastir

Mexhiti: ISHSH do të bëjë inspektim të jashtëzakonshëm për vdekjen e 24-vjeçarit nga temperatura e lartë

konference ut jusuf

Universiteti i Tetovës mori pjesë në konferencën e Asociacionit të Universiteteve Ballkanike

INFO

NA NDIQ