Aziri nga ASH-ja komenton rritjen e rrogës minimale 18 mijë denarë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

7 Shkurt, 2022

Deputeti dhe zyrtari i lartë i ASH-së, Elmi Aziri ka folur në emisionin Klik Plus në TV21 lidhur me rritjen e rrogës minimale prej 18 mijë denarëve.

Sipas tij, rritja e pagës minimale në 18 mijë denarë është lajm i mirë për ata që u rritet paga, megjithatë, për bizneset do të paraqesë një rëndesë shtesë.

“Do të jetë një ngarkesë plotësuese që do t’i godasë likuiditetet e këtyre subjekteve ekonomike, do të reflektojë në bilancet e subjekteve ekonomike në fund të vitit.

Ai ka theksuar se kjo qeveri po tenton që të mbajë ekonominë përmes subvencioneve qindra milionëshe.(INA)

Deklaeara në Click plus  TV21

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ