Aziri tregon se kur ASH do të marr vendimin e koalicionimit, i çon porosi edhe Bujar Osmanit (VIDEO)

ina-online
ina-online

28/11/2023

Nënkryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Elmi Aziri në emisionin “10 minuta” në TV21 ka folur se kur kjo parti do të marrë vendimin lidhur me koalicionimin për zgjedhjet e ardhshme.

“Besoj se me ditën e afrimit të zgjedhjeve, datave Aleanca për Shqiptarët do t’i mbledh organet partiake dhe do të merr vendim meritore”, tha Aziri.

Ai ka folur edhe për deklaratën e Bujar Osmanit të BDI-së ku thotë se skena politike në vend ndahet në dy fronte – europiane dhe anti-europiane.

Sipas tij, me deklarata nuk mbahen frontet, por duhet të bazohemi në veprimet e partive politike.

“Me një deklaratë ose dy nuk mbahen frontet, por do të duhet t’i kemi për bazë veprimet të cilat i bëjnë subjektet politke dhe mbi bazën e tyre të bëjmë vlerësimin se kush çfarë orientimi ka. Ne jemi dëshmitarë të veprimeve anti-europiane të dy subjekteve opozitare maqedonase, siç është VMRO-DPMNE-ja dhe “Levica” (E majta)”, tha Aziri.

Ai më tej shtoi se si parti “duhet të tregohemi vigjilent dhe në asnjë mënyrë të mos lejojmë të devijojë rruga europiane e vendit”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Ademi: Vazhdojmë me mbështetjen e të gjitha Universiteteve në vend!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

INFO

NA NDIQ