Aziri-Taravarit: Nuk kanë ardhur oferta për koalicione në organet e partisë

ina-online
ina-online

03/02/2024

Pas thirrjes së Kryetarit të ASH-së, Arben Taravarit, ndaj Kuvendit të partisë së tij qe të bëhen pjesë e Opozitës Shqiptare pati reagime nga antarë të ASH-së.

– Advertisements –

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga tha se Aleanca për Shqiptarët duhet të dalë e vetme në zgjedhje.

Nënkryetari i ASH-së, Elmi Aziri në një shkrim ne Facebook tha se i duket i çuditshëm komunikimi i Taravarit me antarët e partisë përmes rrjeteve sociale.

“I çuditshëm komunikimi i Kryetarit të partisë me organet e partisë përmes rrjeteve sociale! Organet e partisë janë të zgjedhura në mënyrë legjitime! Suspendimi i tyre nga rrjetet sociale nuk i shërben frymës së Aleancës që e kemi ndërtuar! Ofertat për koalicionime deri tani nuk kanë ardhur në organet e partisë! I vetmi Vendim i Kryesisë së partisë është që Aleanca duhet të del e vetme në zgjedhje!”, shkruan Elmi Aziri, nënkryetar i ASH-së. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ