Aziz Salihu e ka një hall të madh

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Janar, 2023

Legjenda e boksit të Kosovës, Aziz Salihu, e ka një hall të madh. Sipas tij, nuk po e ndihmojnë me mjete financiare institucionet që të organizojë turne.

Ai vitin që e lamë pas, pak apo fare hiq nuk ka organizuar turne, në mungesë të mjeteve financiare. A do të ketë të njëjtin fat të keq edhe këtë vit, mbetet të shihet.

“Nuk po me japin para, veç po me rrejnë, shpejt ka me fol hapur”, – tha Salihu.

Kryetari i klubit të boksit Prishtina, Salihu, vitin 2022, do të mbajë mend si vitin që nuk i ka shkuar ashtu siç ka planifikuar ai, për të organizuar turne.

A do të gjejë mjete financiare gjatë këtij viti, mbetet për t’u parë! Salihu, fituesi i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984, në vitet e kaluara organizonte shumë turne gjatë një viti, por viti 2022 ishte i zbehtë për të.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ageler-angela

Ageler: S’jam në dijeni për takimin Kovaçevski-Mickoski, shpresoj të ketë diskutime të sinqerta

Anketa-partite-logo-maqedoni

Anketa i IPIS/ Si është rejtingu i partive dhe politikanët më të preferuar

IMG_1583

AlternAtivA zgjodhi kryesinë e Forumit të Gruas

georgiev ademi keshilli gjyqesor

Holanda stopon një projekt në fushën e drejtësisë në Maqedoni

Putin-vucic-2222222-800x445

Analistja amerikane: Vuçiç në hapat e Putinit, po mashtron Perëndimin

Polici-a-2-750x430

Punëtori nga Shqipërie humb jetën gjatë punës në një objekt ndërtimi në Çair

nexhmedin-spahiu

Spahiu: Nëse Serbia e pushton Veriun nuk ka më ujë e as rrymë për Kosovën

fatmir mexhiti

Ministri Mexhiti mori mbështetjen e kryeministrit për heqjen e drejtorëve ekonomikë

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

INFO

NA NDIQ