Azizi: Këto janë hasmi më i madh i shqiptarëve në Maqedoni!

ina-online
ina-online

04/01/2024

shkruan Adnan Azizi

Hasmi më i madh i shqiptarëve për momentin janë krimi, korrupsioni për të cilin SHBA flet hapur dhe fut funksionar të pushtetit në Listën e Zezë!

Hasmi më i madh i shqiptarëve në Maqedoni janë Kazinotë, lojrat e kumarit, rritja e pagave të funksionarëve, varfërimi i qytetatëve dhe ikja e rinisë!

Shqiptarët po vuajnë për kafshatën e gojës, nuk arrin ti paguajn faturat rrymës, nuk kanë para për studimet e femijëve, a nxënësit nuk kanë libra. Rinia ik në kurbet se as për një aheng të vogël nuk kanë para, e ju bëni qejfe për çdo ditë bashkë me familjarët tuaj, me këngëtarë që flasin me mijëra € për të ardhur në argëtim privat!

Derisa ju i këndoni “hasmit” qytetarët nuk kanë harruar se si u pasuriat me Soravinë, lotaria, € – via dhe shume ViaVia,kompanit e prodhimit rrymes elektrike, fishekzjarret e tjera!

O ngreni frenat o burra se u mbuloj zullumi dhe turpi në çdo aspekt, deri në at masë sa nuk u skuqet fytyra për asgjë.

Po përgjigjen e gjith kësaj do e merrni shum shpejt. Edhe pak u ka mbet!

*postim në facebook

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ