Azizi: Në qeverinë tonë s’ka vend për BDI-në e kriminalizuar!

Picture of ina-online
ina-online

10/06/2024

Deputeti i koalicionit VLEN, Adnan Azizi, ka hedhur poshtë zërat për mundësinë e përfshirjes së BDI-së në Qeveri që qarkulluan pas votimit të ligjit për riorganizimin e ministrive, të propozuar nga shumica.

Në një intervistë për gazetën LAJM, Azizi tha se qeveria e re do të përbehet nga VMRO-DPMNE-ja, VLEN-i dhe partia “ZNAM”, të cilat prej disa javësh kanë harmonizuar platformat dhe kanë hatuar planin qeverisës.

“Kjo qeveri do të jetë vërtetë qeveri e ndryshimeve të mëdha dhe e kthimit të shpresës tek qytetarët. BDI para se të reformohet, të jap llogari për të gjithë ato të bëra, krimin, korrupsionin, vjedhjet dhe hajninë që e ka bërë nuk ka vend që të jetë pjesë e kësaj qeverie që don të punojë me duar të pastra me nder dhe përkushtim për ta kthyer besueshmërinë tek qytetarët”, tha mes tjerash Azizi për gazetën LAJM.

TË FUNDIT
1 min
Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës
4 minuta
Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë
40 minuta
Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi
57 minuta
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa
3 orë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu

ME TE LEXUARA

14 orë
Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve
3 orë
Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit
1 ditë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re
14 orë
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
3 orë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
1 ditë
Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre

LEXO MË SHUMË

IMG_3545

Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

policia-714x420

Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë

mickoski ilir meta

Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi

mimoza

Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa

isuf kadriu

Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu

timco mucunski

Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së

bresher

QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup

talat xhaferi

Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

arben taravari

Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

INFO

NA NDIQ