Azizi nga Zhelina: Ushtarët e UÇK-së janë të zhgënjyer, thonë se “e nisëm luftën për lliri BDI-ja e shndërroi në luftë për LGBDI”

Picture of INA
INA

15/04/2024

Kandidati për deputet në njesinë e gjashtë zgjedhore nga radhët e VLEN dhe sekretar organizativ i Lëvizjes BESA, Adnan Azizi në tubimin në Zhelinë, deklaroi se se banorët e kësaj komune e shpallën non grata BDI-në dhe nuk e mbështetën në tubimin e mbajtr nga Fronti Europian.

“Më lejoni që nga zemra në emër të koalicionit VLEN të përshëndes të gjithë banorët e Zhelinës që ia mbyllën dyert zullumit, i shpallën ‘non grata‘ dhe i bojkotuan ditën që ishin në Zhelin, e nga këtu e morën mesazhin se në Tetovë, në Gostivar e në të gjithë zonën gjashtë, janë persona ‘non grata’ e të padëshirueshëm. Nga natyra unë nuk jam person që prirem nga urrejtja dhe mllefi, por gjithmon nisem nga parimi dhe dashuria që e kemi për këto të rinj, për vatanin, për atdheun dhe për të gjithë kombin shqiptar. Andaj i ftoj edhe ata 50 vetat që ishin prezent në tubimin e BDI-së në Zhelinë që të vijnë e të na bashkëngjiten neve”, ka deklaruar Azizi.

Ai ka thënë se në takimet e shumta me epror dhe ushtar të UÇK-së, ata ndjehen të zhgënjyer nga BDI pasi, siç thonë, kjo parti e ka devijuar idealin e Ushtrisë Çlirimtare kombëtare.

“Të nderuar të pranishëm, këto ditë kam takuar shumë njerëz, kam takuar eprorët e UÇK-së, kam takuar ish-ushtarë, kam takuar shumë njerëz të BDI-së. Besoni mllefi dhe zhgënjimi e kanë aq të thellë sa që nuk mund ta përshkruaj me fjalë. Disa më thanë se e nisëm UÇK-në për bashkikmin e trojeve, e nisëm luftën për liri dhe përfundoi në LGBDI, e nisëm me agjendën Kuq e Zi dhe përfundoi me kandidatin LGBDI, që në vend që të angazhohet për lirinë e shqiptarëve ai tha jamë shumë i përkushtuar për të drejtat e LGBTI-së”, deklaroi kandidati për deputet nga VLEN në tubimin në Zhelinë.

TË FUNDIT
2 orë
Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)
2 orë
Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova
4 orë
VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive
6 orë
Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë
7 orë
Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

ME TE LEXUARA

8 orë
Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!
7 orë
Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor
6 orë
Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë
1 ditë
Rivotim në Zhelinë, Gjykata vendosi, VLEN: Drejtësia fitoi
4 orë
VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive
17 orë
Paradite mot me diell dhe i ngrohtë, pasdite në disa pjesë të Maqedonisë së Veriut pritet shi dhe bubullima
2 orë
Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova
12 orë
Zyrtari i policisë së Maqedonisë kapet duke marrë 12 mijë euro ryshfet
2 orë
Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)

IMG_2207

Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive

Screenshot-31

Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

IMG_2195

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Gordana Siljanovska Davkova

Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!

Screenshot_2024-05-18-15-32-20-219_com.android.chrome-edit

Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

IMG_2192

Deputetja shqiptare do ta udhëheq seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare

Aksidenti-600x360

Aksident në Kërçovë, 5 të lënduar

INFO

NA NDIQ