“Komandant”, çështja është nga lindi Soravija dhe jo BDI-ja?!

Picture of ina-online
ina-online

09/07/2023

shkruan: Adnan Azizi

Luftën e nisin të guximshmit, e bëjnë trimat, e shfrytëzojnë maskrejntë. UÇK ishte i gjithë populli, andaj mos u fsheh pas UÇK-së kur skeni kah ja mbani.

Thjeshtë populli u pyet juve, jo nga lindi BDI-ja, por nga lindi Saravija dhe gjithë ato kompani milionshe të djalit, nipit, dhëndrit dhe familjarëve të tu?!

Iluzionin se nuk humb BDI-ja ngase ka lindur nga lufta e ke shembullin më të mirë në Kosovë. Kur korruptohesh dhe keqpërdor gjakun e dëshmorëve humb e bile çuditesh (saqë gjithë partitë e dala nga lufta bashkë humbëm përballë VV).

Populli thotë çdo gjë këputet kur hollohet, ndërsa zullumi kur trashet. Ju ka mbuluar zullumi, andaj do të humbni me turp ashtu si humbët në Tetovë!

*postim në facebook si përgjigje ndaj kreut të BDI-së, Ali Ahmeti

May be an image of 2 people and text

TË FUNDIT
16 minuta
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
1 orë
Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së
2 orë
Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
4 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

ME TE LEXUARA

1 ditë
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
23 orë
KSHZ: Rivotimi nga personat e sëmurë dhe të burgosurve u zhvillua pa probleme
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
1 ditë
Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku
9 orë
Në Llërc votohet pa probleme, deri në ora 09:00 kanë votuar 100 zgjedhës
1 ditë
Sigurohen detaje nga masat hetimore kundër Naqe Georgiev dhe Ixhet Memetit
6 orë
Dogana e Maqedonisë sekuestron 1.7 tonë medikamente të dëmshme për shëndetin e qytetarëve

LEXO MË SHUMË

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

Arben Taravari VLEN

Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

denar rroga ndihma

Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ