Azizi: Portret trishtimi!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/01/2023

Adnan Azizi

Pamje të llahtarshme mërgimtarësh: Stacione të stërmbushura, aeroporte përplot me shqiptarë, kolona të gjata në kufi lumeje vershime para dyerve te ambasadave…

Shtëpi të boshatisura, shkolla të venitura, banka pa fëmijë, sheshe qytetesh të boshatisura, fshatra të zbrazur, pleqtë po shkojnë në botën e amshuar e të rinjtë po marrin rrugën pa kthim për në Europë!

Çdo pasojë i ka shkaqet e veta, kjo fotografi dhe situatë zhgënjyese ka një fajtor dhe një emër:

Keqqeverisja 20 vjeçare e kësaj politike udhëheqëse të BDI-së në pushtet që të vetmin rezultat që ua sollën shqiptarëve është eksporti i popullatës nga shtëpitë e tyre dhe rezultatet e investimeve në zonat shqiptare me vetëm 2% investime kapitale!

*postim në facebook

https://www.facebook.com/100008190610189/posts/pfbid01EjLTo46XyD56mokwbXCtsusRmN2BJ86xRcLFfPZdQHMRNSmTPm6WaZMJJFUrBnel/?mibextid=UUgoR4

TË FUNDIT
5 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
6 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
6 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
8 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
8 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

ME TE LEXUARA

15 orë
Valixhja para komunës së Çairit, Zejdi: Nuk jam pjesë e atij skenari
10 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
1 ditë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
15 orë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim
10 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
20 orë
Zëvendëspresidenti i Iranit konfirmon vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi
14 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti

LEXO MË SHUMË

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

INFO

NA NDIQ