(B) analistët e Kosovës

Picture of INA
INA

03/06/2023

Enis Sulstarova

Mediat ne Kosove (me pak perjashtime) nuk i sherbejne interesit publik. Fatmiresisht, matjet e opinionit publik qe bejne dhe raportojne po keto media tregojne se (b)analistet e tyre kane pak ose aspak ndikim ne formimin e opinionit publik.

Nese u ka mbetur ndonje aftesi arsyetuese, perveç mllefit kunder kryeministrit Albin Kurti, pronaret e gazetaret qe drejtojne televizionet dhe portalet duhet ta shfrytezojne kete situate per te reflektuar per rolin e tyre publik, pertej interesave e bindjeve te tyre private.

Nuk mund t’u biesh ndesh identitetit kombetar dhe interesave te shtetit dhe te pretendosh te jesh gjoja objektiv e i paanshem, se realisht po i mban krahun armikut dhe po pergatit dorezimin e shtetit para tij.

TË FUNDIT
11 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
3 ditë
Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?
4 ditë
Shqiptarët shtohen, e Plazhi i Madh i Ulqinit mbetet saç ka qenë!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
11 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!

LEXO MË SHUMË

vullnet poshka biden

Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

Eduard Zaloshnja

Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?

Kim Mehmeti2

Shqiptarët shtohen, e Plazhi i Madh i Ulqinit mbetet saç ka qenë!

naser-pajaziti

Propaganda për të nxirë bregdetin shqiptar!

dijana toska

Të jetosh në mesin e derrave!

Orban Putin

Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?

Kim Mehmeti

Pyet Shqipëria thuajse nuk e dinë: Ku janë kosovarët, pse n’ pushim nuk vijnë?!

INFO

NA NDIQ