Babai i armatosur përzë nga shtëpia djalin dhe renë, ja ku ndodhi?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/01/2023

Pas një zënke familje në Veles, babai ka përzënë nga shtëpia djalin dhe renë. Kjo ngjarje është denoncuar në polici, pasi që babai ka përdorur një armë gjuetie ‘karabin’, duke shtënë në ajër.

“Me datë 31.12.2022 rreth orës 00:00 në Stacionin Policor në Veles është raportuar se para fundvitit në një shtëpi pas një debati të mëparshëm, R.N. (65) me karabinë gjuetie” Crvena Zastava M – 70″ kalibër 8×57, ka kanosur djalin e tij B.N.(29) dhe nusen e tij A.N.N.(25), pas çka ka gjuajtur një plumb në ajër.

Më pas babai ka tentuar ta sulmojë fizikisht djalin, por ai ia ka marrë pushkën dhe e ka rrahur”, theksoi MPB.

Për ngjarjen është njoftuar Prokurori Publik, ndërsa në vendin e ngjarjes ka kryer ekspertizën MPB dhe janë ndërmarrë masa për zbardhjen e rastit.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

oliver spasovski

Spasovski: Nuk dorëzohemi, pensionin minimal e rrisim në 20 mijë denarë

anita-angellovska bezhovska

Angellovska- Bezhoska paralajmëron ulje deri në 4 % të inflacionit

Screenshot_2024-04-19-19-07-50-881_com.android.chrome-edit

Prani e madhe e njësive policore në Haraçinë të Shkupit

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

MASH i ka njoftuar shkollat se ditët jopune për shkak të zgjedhjeve do të punohen të shtunave

Taravari: Derisa Fronti improvizon teatër të fëmijëve, VLEN dëgjon hallet e popullit

qeveria-serbe-vucic

Vuçiq në ankth nga fitorja e VLEN-it në Maqedoni

zjarr

Zjarret në Parkun Kombëtar “Sharr”, për një muaj digjen mbi 400 hektarë

INFO

NA NDIQ