Babai i Messit përgënjeshtron lajmet se djali i tij la sot stërvitjen te PSG

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/03/2023

Babai i Lionel Messit, Jorge, pati një reagim të ashpër në rrjetet sociale pas thashethemeve për djalin e tij.

Leo ende nuk ka vendosur nëse do të vazhdojë kontratën e tij me PSG-në, e cila skadon në verë dhe spekulimet e shumta kanë zemëruar babanë e tij.

Më saktësisht, babai i yllit të PSG-së ka reaguar ndaj thashethemeve sipas të cilave argjentinasi ka marrë një ofertë prej 600 milionë eurosh nga Al-Hilal, por edhe lajmin se Messi u largua nga stërvitja e parisienëve sot, i pakënaqur me metodat e punës të trajnerit Christophe Galtier.

Jorge Messi i ka kategorizuar këto thashetheme si “gënjeshtra” dhe u ka thënë ndjekësve të tij që të mos besojnë gjithçka që shfaqet për djalin e tij.

“Deri kur do të gënjeni? Ku janë provat? Të gjitha janë false, ok! Mos u besoni asgjë atyre! Nuk do të tolerojmë më gënjeshtra për të shtuar ndjekësit e tyre”, ka shkruar Jorge Messi në një postim në Instagram.

Gazetari Hadrien Grenier ka publikuar sot informacionin se Messi është larguar nga stërvitja e PSG-së të martën, pasi ka qenë i pakënaqur me stërvitjen e sugjeruar nga trajneri Galtier, por informacioni nuk është konfirmuar nga asnjë burim përkatës, ndërsa në të njëjtën kohë mediat më të besueshme franceze pohojnë se Messi kishte probleme me aduktorin dhe për këtë arsye e përfundoi stërvitjen më herët.

Duke qenë se Messi nuk ka nënshkruar ende një vazhdim të kontratës me skuadrën e Parisit, ka spekulime për rikthimin e tij eventual në Barcelonë apo për të shkuar në ligën MLS, apo edhe në Arabinë Saudite. /Telegrafi/

TË FUNDIT
18 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
21 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
21 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
21 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
22 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

18 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
22 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë
22 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus
21 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
21 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
21 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ