Babai i Neymar e quan si ‘të kurdisur’ lajmin për largimin e djalit të tij nga PSG!…

INA
INA

8 Gusht, 2023

Padyshim që lajmet e PSG-së kanë qenë shumë të gjalla javët e fundit. Ndërsa përplasja me Kylian Mbappé intensifikohet më shumë çdo javë, parizienët do të zyrtarizojnë ardhjen e Ousmane Dembélé në ditët në vijim dhe kanë siguruar shërbimet e Goncalo Ramos këtë të hënë. Por tani, nuk ka mbaruar. Në mes të gjithë këtij lajmi të vrullshëm, çështja Neymar u rishfaq në fillim të javës.

Në të vërtetë, siç raportoi “L’Equipe” të hënën, Neymar i njoftoi Nasser Al-Khelaifi dëshirën e tij për t’u larguar nga Parisi këtë verë. Një vendim befasues, kur ai u soll në qendër të projektit me raftin e Mbappe-s, por që më në fund kishte disa vite që ishte aktual. Por tashmë, sipas informacioneve të fundit që na vijnë nga Brazili, këto dëshira për të lënë lojtarin 31-vjeçar do të ishin të pabaza.
Në të vërtetë, sipas komenteve të mbledhura nga media braziliane “PLBrasil”, babai i Neymar hodhi poshtë thashethemet e tij: “Nuk mund të konfirmoj një lajm që nuk ka ndodhur”. I pyetur nga gazeta braziliane, babai i ish-Santos nuk komentoi informacionin nga “L’Equipe” që raporton dëshirën e Neymar për t’u larguar pas demonstratës së mbështetësve.

Megjithatë, babai i ish-lojtarit të Barcelonës tha, se beson se ky artikull është shkruar me një qëllim të fshehtë. Sipas biznesmenit, kjo gazetë i shërben interesave të dikujt me klubin kryeqytetas: “Informacionet e pretenduara vijnë nga diku, le të përpiqemi të kuptojmë qëllimin. Kush thotë të rreme, kush thotë të vërtetën? Në këtë histori, është e ndërlikuar të kesh një përgjigje të qartë, por muaji gusht do të hedhë dritë mbi zbulimet e njërit apo tjetrit”… Rasti vazhdon.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pochetino

Pochettino tregon se sa kohë i duhet Chelseat për t’u rikthyer në majat e futbollit botëror

XHAKA GRANIT

Xhaka: Erdha te Leverkusen për karrierën dhe jo për gruan siç shkruhet në media

vedat-muriqi

Vedat Muriqi shpjegon sekretin e sukseseit të tij , por edhe të Majorkës

RONALDO

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm dhe në Ligën e Kampionëve të Azisë

broja

Broja flet pas zëvendësimit: Isha thjeshtë i lodhur, nuk ka të bëj me lëndim

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

INFO

NA NDIQ