Babai i Vanjës mbetet në paraburgim, Gjykata Penale refuzon kërkesën për arrest shtëpiak

INA
INA

22/01/2024

Gjykata Penale e refuzoi kërkesën e avokatit Vladimir Tufegxhiq, mbrojtësit të Aleksandër Gjorçevskit, babait të Vanja Gjorçevskës, për zëvendësimin e paraburgimit me arrest shtëpiak.

“Për interes të mediave që ndjekin punën e gjykatës, njoftojmë opinionin publik se gjyqtari i procedurës paraprake, pas propozimit të mbrojtjes së A.Gj. i dyshuar për veprën penale ‘Rrëmbim’, lidhur me vrasjen e të miturës V.Gj. dhe P.Zh. nga Velesi, për zëvendësimin e masës së paraburgimit me arrest shtëpiak, pas marrjes së mendimit nga prokurori publik kompetent, kanë marrë aktvendim me të cilin refuzohet propozimi i mbrojtjes. Kundër këtij vendimi palët kanë të drejtë ankese në Këshillin Penal”, thonë Gjykata Penale.Avokati Tufegxhiq ka paraqitur kërkesën me mendimin se zëvendësimi i masës së paraburgimit efektiv do të ndihmojë familjen e prekur nga tragjedia.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ