Babai ‘sfidon’ Arbër Hajdarin! Ja çfarë thotë ish-kryeprokurori për Big Brother VIP

INA
INA

24/01/2024

Ish-kryeprokurori, Shkëlqim Hajdari i ftuar në emisionin “Breaking” në Top News komentoi situatën politike të tensionuar në vendin tonë.

Sipas tij, situatat e tensionuara dhe kaotike të krijuara në parlament po ia kalojnë edhe spektakleve siç është ai i Big Brother VIP.

“Nëse duan të dëmtojnë njëri-tjetrin dhe të rrinë në opozitë mirë e kanë zgjedhur rrugën, le të vazhdojnë, nëse duan forca opozitare të besueshme për publikun shqiptar për të rrit numrin e qytetarëve në zgjedhje, duhet të binë dakord për këtë reformë, nëse nuk duan le të vazhdojnë me karrige me tavolina, të zihen për kryetarin, të zihen për kryetarin e grupit, shumë shpejt ikën koha, kjo është një reformë minimaliste që të biem dakord, se Shqipëria ka nevojë për një reformë shumë herë më të madhe që ne e kemi thënë. Po nuk pati vullnet opozita, qeveria është mirë fare, ata nuk gjejnë gjuhën, më vjen shumë keq, se nëse kishte një kauzë ishte reforma, por edhe reforma nuk po gjen konsensus, Maxhoranca, PD, apo forcat e tjera opozitare mund të bëhen të gjitha bashkë dhe të mbështesin me përfaqësuesit e tyre këtë reformë. Reforma kushtetuese është i vetmi çelës real jo për të prodhuar jo politikë boshe, por për të t’u rregulluar prioriteti i politikës shqiptare, unë nuk shoh një kauzë më bashkuese të politikës për momentin”, tha Hajdari.

Dardha: Politika e sotme a po e konkurron Big Brother, nëse do të ishit si opinionist në vendin e djalit tuaj, Arbërit.

“Me ngjarjet e fundit që po ndodhin në klasën politike, parlamenti po ia kalon Big Brother VIP”, tha Hajdari. TCh

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ZHAKU

“Kam tradhtuar”, Zhaklin Lekatari tregon pse e bëri

sara silvi

“Mos na bëhet xheloz Bardhi” – Sara përqafohet me ishi-n e saj

shkurte-fejza-600x360 (1)

Burri i Shkurte Fejzës: Shpëtova pa pasoja të rënda, gruaja dhe fëmijët e mi kanë përjetuar skena të dhimbshme

arta kabashi

Pas daljes nga Big Brother VIP 3, Arta Kabashi reagon për herë të parë

bigb

Kush mund të largohet sonte nga Big Brother VIP Albania, këta banorë shihen si më të rrezikuar

julian deda

Gjygji i banorëve të BBV, Juli: Në qoftë se kam bërë vetëm unë gabime, pranoj të dal nga shtëpia

ilnisa meritoni

Momente romantike mes Ilnisës dhe Meritonit: Je dashuria ime!

Screenshot_2024-02-26-21-51-50-234_com.facebook.katana-edit

Sara në krevatin e Meritonit, acarohet Ilnisa: Pse e lejove

grida duma

Letra e djalit që përloti Grida Dumën

INFO

NA NDIQ