Babë e bir plagosen nga të shtënat me armë në një dasmë në Ohër

Picture of ina-online
ina-online

07/08/2023

Nuk kanë të ndalur të shtënat fatale në dasma në këtë periudhë të sezonit veror.

Një ngarje tragjike ka ndodhur dje në Ohër, ku nga të shtënat me armë zjarri janë plagosur babë e bir, përcjell INA.

SPB Ohër ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur dje në orën 13:00 në një dasmë të organizuar në një oborr shtëpie në rrugën “Petrino” në Ohër, ku nga të shtënat me armë nga K.B.(60) nga Ohri, nga një pistoletë e kalibrit “Zastava” 7,62 milimetra, plumbat qorr kanë goditur babë e bir, I.S, 39 vjeç dhe fëmija i tij i mitur.

Të plagosur janë dërguar në Spitalin e Përgjithshëm në Ohër, ku është kryer ndërhyrje mjekësore. Policia ndërmori masa për të ndriçuar rastin. (INA)

TË FUNDIT
55 minuta
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
56 minuta
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
2 orë
Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë
5 orë
Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen
5 orë
Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Banorët e fshatrave të Likovës një dekadë të etur për ujë, projekti zvarritet me vite
11 orë
Pas dy ditësh bllokim të deponisë së Kumanovës, banorët lejuan hyrjen e kamionëve
1 ditë
Kujdes! Nesër dhe pasnesër do të bllokohen disa rrugë në Shkup – që çojnë te varrezat e Butelit
9 orë
Sali: për shqiptarët ky rotacion politik nënkupton edhe rotacion në jetën e tyre reale, sepse më 2024 po përfundojnë vitet e letargjisë
1 ditë
Maqedonia me humbje më të madhe të ujit në rajon
55 minuta
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
1 ditë
Federata Serbe e Futbollit “kërcënon” UEFA-n: Dënojeni Shqipërinë dhe Kroacinë ose tërhiqemi nga Evropiani
11 orë
Rasti i parë i kafshimit nga gjarpri në Shkup
1 ditë
17 ditë pas sulmit ndaj kapitenit shqiptar, nuk ka përgjegjësi ndaj sulmuesve

LEXO MË SHUMË

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

aksiden greqi

30 vjeçarja nga Shkupi humbi jetën në aksident në Greqi

Foto:Ilustrim

Punë në Slloveni, mbi 6 mijë punëtorë nga Maqedonia e Veriut morën lejet

fronti evropian

Fronti Europian sërish me akuza ndaj VLEN për pjesëmarrjen në Qeveri

bekteshi

Bekteshi: Ky është ekipi im që menaxhoi krizat më të mëdha në vend (foto)

INFO

NA NDIQ