Bad News Eagles e nis me fitore turneun “ESL Challengers”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Prill, 2023

Bad News Eagles e ka nisur mbarë turneun “ESL Challengers” që po mbahet në Melbourne të Australisë.

Ekipi kosovar triumfoi në ndeshjen e parë ndaj ekipit vendas, Vertex me rezultat 16:10 në hartën “Vertigo”, shkruan Gazeta Express.

“Juanflatroo” dhe “gxx-“ ishin më të dalluarit në këtë përballje për BNE-n, ndërsa loja u zhvillua herët në mëngjes nga ora 05:50 me kohën tonë lokale.

Kujtojmë se fituesi i këtij turneu shpërblehet me 50 mijë dollarë dhe gjithashtu do të garojë në ligën më të madhe në CS:GO, “ESL Pro League”.

Bad News Eagles do ta luajë edhe një ndeshje gjatë ditës së sotme, teksa po bëhet gati gjithashtu edhe për Majorin, ku do të luhet nga mesi i muajit maj. /Gazeta Express/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

myrto uzuni

Uzuni si Lewandowski, ja çmimet individuale te sezonit në Spanjë

dybala

Dybala nuk garanton qëndrimin te Roma

mc kresha

MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

roma

Roma siguron Europa League, Juve shkon në Conference League

real-madrid

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

benzema

Ancelotti për Benzeman: Na tregoi për vendimin e tij për t’u larguar nga klubi këtë mëngjes

ibrahimovic

Zyrtare: Zlatan Ibrahimoviq pensionohet nga futbolli

milot rashica

Rashica emocione me këngën e Shkurtes dhe flamurin e Kosovës në stadiumin e Stambollit (VIDEO)

barcelonaa

Celta Vigo mposht Barcelonën

INFO

NA NDIQ