Bahtiri: Pse ia ktheva shpinën Ali Ahmetit dhe tani jam me Arben Tavararin…

Picture of INA
INA

09/04/2024

Ish-kryetari i komunës Mitrovicës ka komentuar zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, njofon agjencia e lajmeve INA.

Bahtiri në emisonin Politiko në kanal 10 u shpreh se Ali Ahmetin më nuk e mbështet për shkak të Ballkanit të Hapur, derisa bëri thirrje që të gjithë shqiptarët e Maqedonisë, brenda dhe jashtë ta votojnë Arben Taravarin.

“Të ndëruar shqiptarë të Maqedonisë së Veriut, nuk mund të jem indifferent e të mos deklarohem dhe të shpreh opinionin tim sa i përket zgjedhjeve presidenciale në RVM. Përkrahja ime duke u bazuar në vlerat e luftës ka qenë për Ali Ahmetin deri në momentin kur ai ju bashkangjit Ballkanit të Hapur në krye me Aleksandar Vucici, Dritan Abazoviqin dhe Edi Ramën, ku ideja e tyre e përbashkët ishte për të bërë Jugosllavin e re.

Prandaj kërkoj nga shqiptarët e Maqedonisë, brenda dhe jashtë që të votojnë njeriun e duhur, Arben Taravarin sepse kam shpresë se ky do të jetë zëri I shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut”, është shprehur Bahtiri. (INA)

TË FUNDIT
53 minuta
Prezantohet logoja për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës
2 orë
Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat
3 orë
Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë
15 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
16 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

ME TE LEXUARA

21 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale
19 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet
18 orë
Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!
18 orë
VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?
1 ditë
Osmani uron Gashin: Shqiptarët e RMV-së kanë luajtur rol kyç në shtetformim
17 orë
Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët
1 ditë
Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?
16 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
1 ditë
Fronti Evropian ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së për rivotimin në Zhelinë

LEXO MË SHUMË

llogo 25 vjetori kosove

Prezantohet logoja për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

pasaporta-gjermane

Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!

cezme-uji

Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet

INFO

NA NDIQ