Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Picture of ina-online
ina-online

16/06/2024

Italia e nis Europianin me fitore ndaj Shqipërisë, ndonëse starti shkoi keq për kampionët në fuqi me një gol rekord të pësuar pas 23 sekondash, shkruan mediumi zviceran “Blick”.

“Në minutën e 90-të, Shqipëria për pak e mbylli ndeshjen ashtu siç e nisi, me festë.

Por zëvendësuesi i Shqipërisë, Rey Manaj, dërgoi topin vetëm pas shtyllës së djathtë. Kështu Italia e hapi me fitore edicionin, me rezultat 2:1”, shkruan më tej.

“Nedim Bajrami e shfrytëzoi këtë për fillimin e ëndrrave të Shqipërisë dhe siguroi vendin e tij në librat e historisë, goli i tij pas 23 sekondash është më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian.

Ky rekord i përkiste rusit Dmitri Kirichenko, i cili shënoi pas 67 sekondash kundër Greqisë më 20 qershor të vitit 2004.

Përveç golit rekord, Shqipëria nuk mjafton për t’i marrë një pikë kampionëve në fuqi”, shkroi media e madhe zvicerane.

TË FUNDIT
2 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
2 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
5 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
5 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
5 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

1 ditë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
2 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
1 ditë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
1 ditë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
1 ditë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
6 orë
Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!
5 orë
Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ