Bale po e mendon pensionimin pas “Euro 2020”

Gareth Bale është duke menduar të tërhiqet nga futbolli pas Kampionatit Evropian.
Futbollisti i Real Madridit dhe Kombëtares së Uellsit, Gareth Bale, po mendon seriozisht pensionimin nga futbolli aktiv në moshën 31 vjeçare.
Sipas të përditshmes spanjolle, “Marca”, Gareth Bale po mendon pensionimin nga futbolli, transmeton lajmi.net.
Bale duket se është mirë dhe duket se është i lumtur me lojën e tij.
Tani, me ardhjen e Ancelottit në Real Madrid, gjërat mund të bëhen më të mira për uellsianin.
Por, megjithatë, “Marca” konfirmon se ideja e pensionimit është në kokën e Bale dhe nëse asgjë nuk ndryshon, atëherë ai do të pensionohet nga futbolli pas “Euro 2020”.