“Ballistëve” u ndalohet të marrin pjesë në ndeshjen me KF “Shkupin”

INA
INA

01/12/2023

Grupi i tifozëve të klubit të futbollit “Shkëndija”, “Ballistët” kanë njoftuar se nuk do të marrin pjesë në ndeshjen me klubin e futbollit “Shkupi”, pasi kjo e fundit u ka kthyer përgjigje negative.

Siç bëjnë të ditur “Ballistët”, përgjigja negative nga “Shkupi” ka ardhur “për shkaqe sigurie në koordinim me Ministrinë e Punëve të Brendshme”.

“Ballistët” kanë kujtuar se kjo gjendje, refuzimi që të marrin pjesë në ndeshje ku luan “Shkëndija”, është për vite me radhë dhe siç thonë, si rezultat i kësaj ka pak tifozë në ndeshje futbollistike.

Njoftimi i “Ballistëve” pa ndërhyrje:

“Ballistët Tetovë 1992” nuk do të jenë prezent në ndeshjen Fc Shkupi – Kf Shkëndija që do të zhvillohet me datë 03.12.2023, përgjigjja e kërkesës që iu dërgua FC Shkupit erdhi negative, për shkaqe sigurie në koordinim me ministrinë e punëve të brendshme na ndalohet udhëtimi.
Tash e sa vite nuk na lejohet të udhëtojmë në asnjë ndeshje, kërkesat tona hasin në vesh të shurdhër, klubet gjithmonë gjejnë arsye për ndalesë.
Në fund të fundit futbolli luhet për tifozë, ndërsa te ne organizatori kryesor (FFM) është kundër futbollit, pasqyrë e gjithë kësaj është prezenca e ulët e tifozëve nëpër stadiume, mirëmbetshi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

Koridori-8-10d

Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni

shqiper kosov

Filloi zgjerimi dhe asfaltimi i rrugës që e lidh Kosovën me Shqipërinë

thumbs_b_c_9349a89cefb82dd84330a3a5dea34148

Përurohet baza ajrore e NATO-s në Shqipëri

pompa-benzines-derivatet-naftes

Lirohet çmim i naftës, shtrenjtohet çmimi i benzinës në Maqedoni

partite politike shqiptare VLEN BDI Populli PDSH ASH Sela PDE

Përpos liderëve këto janë emrat e disa kandidatëve për deputetë që po kalkulohen në Nj.6 zgjedhore?!

Albin Kurti Shkup

​Kurti: Ballkani Perëndimor është i kërcënuar nga shteti serb

INFO

NA NDIQ