Ballkani kualifikohet për herë të dytë në Conference League

ina-online
ina-online

31 Gusht, 2023

Ballkani ka shkruar historinë duke u kualifikuar për herë të dytë në fazën e grupeve të Europa Conference League.

Ndeshja është mbyllur me rezultat 1-0 në të mirë të Bate Borisovit, por që ishte gol i pamjaftueshëm për të ndikuar në kualifikim.

Kjo pasi rezultati i ndeshjes së parë në “Fadil Vokrri”, ishte 4-1 në favor të suharekasve.

90:00 – Ka përfunduar ndeshja në mes Bates dhe Ballkanit, ku rezultati është 1-0 në të mirë të vendasve, rezultat ky që i dhuroi kualifikimin tutje suharekasve.

Kujtojmë se ndeshja e parë në “Fadil Vokrri” është mbyllur me rezultat 4-1.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

rashica gol beshiktash

VIDEO/ Rashica shënon këtë gol të bukur, por s’e shpëton dot Besiktasin nga humbja

Pep Guardiola

Cityt i prishet aeroplani, lojtarët do të udhëtojnë me autobus

girona

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

nedim-Sassuolos,

Interi pëson humbjen e parë, Bajrami shënon në fitoren e Sassuolos në “San Siro” (video)

manchester united

Manchester United, objektivi i madh për muajin janar quhet Gnabry. Super oferta gati…

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

INFO

NA NDIQ