Ballkani mposhti Dinamo Zagrebin

ina-online
ina-online

05/10/2023

Ballkani ka marrë një fitore magjike dhe tepër të rëndësishme në shtëpi ndaj Dinamo Zagreb në Conference League.

Dardanët arritën të kalonin në avantazh që në minutën e 44’ ndaj kroatëve, ku Kryeziu dërgoi topin në rrjetë pas një goditjeje tepër të fortë.

Gjatë pjesës së parë, djemtë e Ilir Dajës ishin tepër kërkues, por vetëm një gol arritën të shënonin në intervalin e parë.

Në pjesën e dytë, ritmi nuk ra, madje Ballkani gjen edhe golin e dytë me anë të Hamidi në minutën e 83’, duke i vënë kapakun sfidës.

Me këtë fitore, Ballkani tashmë renditet në vendin e dytë të grupit me tre pikë, po aq sa Dinamo Zagreb dhe tre pikë larg kreut që ndodhet Plzen.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ