Ballkani mund të fitojë qindra mijëra euro nga shitja e Ermal Krasniqit!

Picture of ina-online
ina-online

28/08/2023

Futbollisti kosovar, Ermal Krasniqi mund të largohet nga Cluj për t’u transferuar në një klub më të madh evropian, këtë e ka konfirmuar presidenti i ekipit rumun.

Sipas presidentit të Cluj, Nelu Varga, negociatat për transferimin e Krasniqit janë në përfundim e sipër dhe ai mund të largohet për më shumë se 5 milionë euro, përcjell GazetaBlic Sport.

“Kemi tre oferta për Krasniqin për momentin. Një nga Franca, një nga Gjermania dhe një tjetër në Itali. 99 për qind do të largohet për një vlerë mbi 5 milionë euro”, tha Varga për “iAMsport”.

Në rast se Ermal Krasniqi do të largohet nga Cluj për shifrën e 5 milionë eurove, atëherë për këtë transferim duhet të gëzohet edhe klubi kosovar, FC Ballkani që zotëron 15% të kartonit të sulmuesit.Nëse ky transferim kompletohet, atëherë Ballkani do të fitojë 750 mijë euro, që do ishte një infuzion shtesë për arkat e klubit, pavarësisht se klubi nuk ka probleme financiare, shkak i rezultateve fantastike në Europë. Kujtojmë se Krasniqi u transferua tek Cluj për 300 mijë euro në janar të këtij viti./GazetaBlic Sport

TË FUNDIT
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

15 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
14 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ