Ballkani shkruan historinë, prek play-offin e Ligës së Konferencës

Ballkani ka shkruar historinë duke arritur play-offin e Ligës së Konferencë, pasi shënoi ndaj Klaksvik si mysafir.

Ballkani do të përballet me Shkupin, skuadrën kampione të Maqedonisë së Veriut, njofton Klankosova.tv.

Kosovarët arritën suksesin pas penalltive, pasi koha e rregullt dhe koha shtesë përfundoi 2-1 në favor të Klasvikut.

Për vendësit shënoi Mikkelsen në minutën e 56-të, për të ardhur më pas te goli i Krasniqit në të 86-tën.

Një minutë para fundit të kohës së rregullt, skuadra nga Ishujt Faroe shënoi golin e dytë me Da Silvan, duke e çuar ndeshjen ne shtesë.

Të dyja skuadrat u treguan të kujdesshme në shtesë, por në goditjet e penalltive futbollistët e Ballkanit gabuan vetëm në serinë e katër (Zyba), ndërsa për vendësit “dolën huq” Holvad dhe Danielsen në serinë e dytë dhe të katërt.

Penalltinë e fundit për skuadrën e Ilir Dajës e realizoi Emerllahu.

The post Ballkani shkruan historinë, prek play-offin e Ligës së Konferencës appeared first on Klan Kosova.