Ballkani sonte me fitoren e radhës

Picture of ina-online
ina-online

10/08/2023

Skuadra e Ballkanit ka marrë një tjetër fitore të madhe në Europë, duke mposhtur Lincoln Red Imps me rezultatin 2-0 në “Fadil Vokrri”, në ballafaqimin e vlefshëm në kuadër të raundit të tretë kualifikues së Conference League.

Pjesa e parë e takimit u mbyll me rezultatin 0-0, me Ballkanin që kishte raste me Kryeziun, Thaqin e Gripshin, shkruan GazetaBlic Sport.

Në pjesën e dytë, FC Ballkani ndezi motorët dhe realizoi shpejt dy gola, për të “mbyllur” çështjen e fituesit.
Meriton Korenica shënoi fillimisht pas 59 minutave lojë – kurse dy minutave lojë ishte Lorenc Trashi ai që me një “volley” tronditi portën kundërshtare. Ndeshja e kthimit luhet pas një jave, teksa Ballkani veçse ka bërë një hap të mirë drejt kualifikimit në “Play Off” që do ishte diçka e mrekullueshme.

TË FUNDIT
6 orë
FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024
7 orë
VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë
9 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
15 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit
17 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

ME TE LEXUARA

17 orë
Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur
17 orë
Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City
17 orë
Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke...
17 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit
15 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit

LEXO MË SHUMË

taulant seferi

FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024

mirlind daku

VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë

kombetarja kuq e zi

Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian

ibrahimovic

Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit

Antonio-Conte-1000x600

Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

galatasaray

Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke…

Pep Guardiola

Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City

Lewandovski levandovski

Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

INFO

NA NDIQ