Balotelli: Isha afër të nënshkruajë me Barcelonën

ina-online
ina-online

08/10/2023

Ish-sulmuesi i Italisë, Mario Balotelli, e ka zbuluar se ishte afër për të nënshkruar me Barcelonën kur ishte i ri.

Sulmuesi i Adana Demispor, i cili ka bërë karrierë edhe të Manchester City dhe Interi, thotë se i kishte kaluar gjashtë muaj në akademinë e La Masia.

“Kam ëndërruar të luaj në Barcelonë kur isha i vogël”, ka thënë Balotelli.

“Para se të shkoja në Inter, kalova gjashtë muaj atje.

Doja të nënshkruaja me klubin ‘Blaugrana’, por presidenti i Lumezzane kërkoi shumë para për transferimin tim dhe Barcelona nuk donte të paguante atë shumë për një lojtar që nuk ishte nga Katalonia”, ka theksuar ai.

“Unë stërvita me Alcantara, Dos Santos… Të gjithë ishim bashkë. Pastaj pas 3-4 muajsh Massimo Morati me thirri dhe shkova në Inter”, ka përfunduar Balotelli.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ